Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Reach the Stars - Stephen Layton

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: POWER-STAR-14
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Reach the Stars - Stephen Layton
Jednostka: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.
Język prowadzenia: (brak danych)
Pełny opis:

Z wielką radością informujemy, że nasze zaproszenie do poprowadzenia lekcji mistrzowskich w ramach programu „Reach the Stars” przyjął światowej sławy, angielski dyrygent STEPHEN LAYTON! Maestro poprowadzi lekcje mistrzowskie dla naszych studentów przy współpracy z Chórem Kameralnym UMFC.

17 grudnia 2021 r. w godzinach10.30-13.00, sala im. Henryka Melcera

Stephen David Layton

Jest założycielem chóru mieszanego Polyphony, dyrektorem muzycznym Holst Singers, zastępując Hilary Davan Wetton. Layton był asystentem organisty w katedrze w Southwark i dyrektorem muzycznym Wokingham Choral Society. Od 1997 roku pełnił funkcję organisty, a następnie dyrektora muzycznego w Temple Church. Od 1999 do 2004 był głównym dyrygentem holenderskiego Kammerkoor. W latach 2000-2012 był głównym dyrygentem gościnnym Duńskiego Narodowego Zespołu Wokalnego. W 2006 roku został dyrektorem muzycznym w Trinity College w Cambridge. W listopadzie 2009 roku City of London Sinfonia ogłosiła powołanie Laytona na swojego drugiego dyrektora artystycznego, z początkiem sezonu 2010–2011, na wstępny kontrakt na 3 lata. Layton ma również mieć tytuł głównego dyrygenta.

Layton miał premierę nowych utworów i nagrań wielu kompozytorów, w tym Arvo Pärta, Thomasa Adèsa i Jamesa MacMillana. Jego realizacja The Veil of the Temple Johna Tavenera miała premierę w 2003 roku w The Temple Church w Londynie. Został następnie wykonany w 2004 roku w Royal Albert Hall podczas BBC Proms oraz w Avery Fisher Hall w Nowym Jorku, w ramach Lincoln Center Festival.

Dyskografia Stephena Laytona dotycząca Hyperiona obejmuje utwory od Haendla i Bacha z oryginalnymi instrumentami po Arvo Pärta, Pawła Łukaszewskiego, Lauridsena, Whitacre i Ēriksa Ešenvaldsa. Nagrania z Polyphony obejmują Gabriela Jacksona, Pawła Łukaszewskiego, Francisa Poulenc, Johna Tavenera i Ẽriksa Ešenvaldsa. Otrzymał dwie nagrody Gramophone w Wielkiej Brytanii i Diapason d'Or we Francji, The Echo Deutscher Musikpreis w Niemczech, The Compact Award w Hiszpanii i cztery nominacje do Grammy w USA.

Layton został mianowany członkiem Orderu Imperium Brytyjskiego (MBE) podczas obchodów urodzin w 2020 roku za zasługi dla muzyki klasycznej.

Zajęcia w cyklu "semestr zimowy 2021/22" (zakończony)

Okres: 2021-10-01 - 2022-01-31
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć:
Warsztaty 100 miejsc więcej informacji
Koordynatorzy: Krzysztof Kusiel-Moroz
Prowadzący grup: Krzysztof Kusiel-Moroz
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie
Warsztaty - Zaliczenie
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 6.8.1.0-4 (2023-02-27)