Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Reach the Stars - Gabor Varga

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: POWER-STAR-24
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Reach the Stars - Gabor Varga
Jednostka: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.
Język prowadzenia: (brak danych)

Zajęcia w cyklu "semestr letni 2021/22" (zakończony)

Okres: 2022-02-08 - 2022-06-10
Wybrany podział planu:
Przejdź do planu
Typ zajęć:
Warsztaty 60 miejsc więcej informacji
Koordynatorzy: Mirosław Pokrzywiński
Prowadzący grup: Mirosław Pokrzywiński
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie
Warsztaty - Zaliczenie
Pełny opis:

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na lekcje mistrzowskie w ramach programu "Reach the Stars". Prowadzącym będzie znakomity klarnecista Gabor Varga.

Warsztaty odbędą się w Sali im. Henryka Melcera, 1.04.2022 w godzinach 9.30-17.00/18.00. Rejestracja ruszy 10.03.2022 r. o godzinie13:00. Przypominamy o konieczności wypełnienia niezbędnych dokumentów zgłoszeniowych w Dziale Nauczania.

GABOR VARGA- ukończył Uniwersytet Szeged i Akademię Muzyczną Liszta w Budapeszcie, oraz studia podyplomowe w Konserwatorium Paryskim. Jego profesjonalna kariera orkiestrowa rozpoczęła się w 1995 r., kiedy został zaangażowany jako pierwszy klarnecista w Orkiestrze Filharmonii Györ. W 1996 r. został pierwszym klarnecistą w Concerto Budapest, a od 1997 r. w Orkiestrze Symfonicznej Węgierskiego Radia. W latach 2005-2007 pełnił tę funkcję w Singapore Symphony Orchestra podczas urlopu naukowego. Od 2001 roku regularnie współpracuje z Orkiestrą Kameralną Franza Liszta.

Laureat kilku nagród krajowych (w 1985, 1988 i 1992) i międzynarodowych (1994, 1995 i 2001), od tego czasu występował w ponad 25 krajach na całym świecie (w tym w USA, Kanadzie, Peru, Japonii, Chinach, Tajwanie, Singapurze, Wielkiej Brytanii , Francji, Hiszpanii i Włoszech) i występował jako solista w salach koncertowych takich jak Musikverein w Wiedniu i Gewandhaus w Leipzig, uczestnicząc w różnych festiwalach muzycznych i występując na najbardziej prestiżowych festiwalach klarnetowych.

Jest zapalonym zwolennikiem nowej muzyki. Premierowo wydał kilka nowych dzieł muzyki kameralnej i zagrał liczne koncerty wiodących węgierskich kompozytorów, takich jak Kovács, Durkó, Fekete, Szentpàli, Vajda. Nieustannie poszukuje możliwości wprowadzenia nowej muzyki do węgierskiej publiczności, prezentując między innymi Sonatę Mieczysława Weinberga czy Koncert klarnetowy Thei Musgrave. Jego nagrania obejmują utwory kameralne i solowe: koncerty Nielsena, Webera i Mozarta nagrane dla węgierskiego radia, Dreamdances Kovàcsa, muzykę kameralną Drusetzky'ego i utwory klarnetowe Vajdy.

Regularnie prowadzi kursy mistrzowskie w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej na głównych uniwersytetach (Pekin, Katowice, Londyn itp.) Oraz na festiwalach klarnetowych ICA i ECA. Karierę pedagogiczną rozpoczął jako asystent w Akademii Muzycznej im. Liszta w Budapeszcie w 2001 roku. W 2006 roku wykładał w NAFA w Singapurze. W 2014 roku dołączył do kadry pedagogicznej Uniwersytetu w Debreczynie we wschodnich Węgrzech. Tego samego roku został mianowany profesorem klarnetu na Wydziale Sztuk Muzycznych Tibor Varga na Uniwersytecie w Györ.

Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.
kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.0.4.0-3 (2024-06-10)