Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Reach the Stars - Julian Rachlin

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: POWER-STAR-18
Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Reach the Stars - Julian Rachlin
Jednostka: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak) Podstawowe informacje o zasadach przyporządkowania punktów ECTS:
  • roczny wymiar godzinowy nakładu pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się dla danego etapu studiów wynosi 1500-1800 h, co odpowiada 60 ECTS;
  • tygodniowy wymiar godzinowy nakładu pracy studenta wynosi 45 h;
  • 1 punkt ECTS odpowiada 25-30 godzinom pracy studenta potrzebnej do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się;
  • tygodniowy nakład pracy studenta konieczny do osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się pozwala uzyskać 1,5 ECTS;
  • nakład pracy potrzebny do zaliczenia przedmiotu, któremu przypisano 3 ECTS, stanowi 10% semestralnego obciążenia studenta.
Język prowadzenia: (brak danych)
Pełny opis:

JULIAN RACHLIN

Skrzypce

15.01.2022 Sala im. H. Melcera, godz. 13.00-15.30

Drodzy studenci,

Z największą dumą zapraszamy na kurs mistrzowski w ramach programu „Reach the Stars”, który poprowadzi jeden z najwybitniejszych skrzypków- Julian Rachlin. W swym napiętym harmonogramie, podczas wizyty w Polsce, mistrz znalazł czas na poprowadzenie trzech masterclass. Uczestnicy czynni zostali wybrani i poinformowani przez władze katedry instrumentów smyczkowych.

Zapraszamy serdecznie do przyjścia i uczestniczenia w formie biernej. Jesteśmy przekonani, że każda chwila spędzona w towarzystwie tak wybitnego artysty, jakim bez wątpienia jest maestro Julian Rachlin, będzie niezwykłym i inspirującym przeżyciem.

JULIAN RACHLIN - rodzony w Wilnie, w 1978 wyemigrował wraz z rodzicami-muzykami do Austrii. W 1983 wstąpił do Konservatorium Wien i uczył się gry na skrzypcach u Borisa Kuschnira, a także pobierał prywatne lekcje u Pinchasa Zukermana. W wieku 14 lat wygrał Konkurs Eurowizji Young Musician of the Year Award. Został najmłodszym solistą, jaki kiedykolwiek występował z Filharmonikami Wiedeńskimi pod dyrekcją Riccardo Muti. Współpracuje m.in. z Jakubem Hrůšą, Lahavem Shanim, Vladimirem Ashkenazy, Zubinem Mehtą, Christophem Eschenbachem, Marissem Jansonsem, Juanjo Meną, Manfredem Honeckiem, Myung-whun Chung [1] Bernard Haitink, James Levine i André Previn. W 2000 roku dołączył m.in. do Rostropowicza i Jurija Bashmeta w prawykonaniu Sekstetu Krzysztofa Pendereckiego. W tym samym roku Rachlin założył również swój własny festiwal muzyczny w Dubrowniku „Julian Rachlin and Friends”. Od 2000 roku wykonuje także koncerty i repertuar kameralny na altówkę. Rachlin gra na skrzypcach Stradivariusa „ex Liebig”.

Oprócz koncertów skrzypcowych Rachlin wykonuje również muzykę kameralną z takimi artystami jak Marta Argerich, Itamar Golan, Natalia Gutman, Gidon Kremer, Mischa Maisky, a także występował z Mścisławem Rostropowiczem. Nagrania Rachlina koncertów skrzypcowych Brahmsa, Sibeliusa i Czajkowskiego oraz Sonaty na altówkę i fortepian Szostakowicza op. 147, były chwalone przez krytyków muzycznych.

W tym czasie był także gościnnym dyrygentem z English Chamber Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra i Royal Liverpool Philharmonic w Anglii, a także z Moscow Virtuosi, Moscow Philharmonic i Państwową Akademicką Orkiestrą Symfoniczną Federacji Rosyjskiej. Znany był również z występów orkiestrowych w Europie Środkowej i Południowej, w tym Węgierskiej Filharmonii Narodowej, Konzerthausorchester Berlin, Orchester philharmonique de Strasbourg, Orchestra della Svizzera Italiana, Praskiej Filharmonii, Saalbau Essen, Wiedeńskiej Orkiestry Symfonicznej i Musikverein.

Zajęcia w cyklu "semestr zimowy 2021/22" (zakończony)

Okres: 2021-10-01 - 2022-01-31
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć:
Warsztaty 50 miejsc więcej informacji
Koordynatorzy: Sławomir Tomasik
Prowadzący grup: Sławomir Tomasik
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie
Warsztaty - Zaliczenie
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.
kontakt deklaracja dostępności USOSweb 6.8.1.0-4 (2023-02-27)